Z jakich kotłów elektrycznych korzystamy

Rodzaje kotłów elektrycznych - Viessmann:

Big vitotron img lcd

Vitoron 100

Ogrzewanie niezależne od paliw kopalnych

Kotły elektryczne doskonale nadają się do ogrzewania budynków oddalonych od sieci gazowej. Są idealnym rozwiązaniem w budownictwie energooszczędnym.

Urządzenia oparte na paliwach stałych są ekonomiczne, lecz nie zapewniają pełnego komfortu użytkowania. W przypadku zarówno kominka, jak i kotła opalanego stałym paliwem, konieczne jest regularne dokładanie opału oraz dbanie o czystość urządzeń. Dodatkowym mankamentem jest niemożność pozostawienia takiej instalacji bez opieki na dłużej, np. podczas wakacyjnego wyjazdu, co grozi zamarznięciem systemu.

Te wyzwania niweluje kocioł elektryczny, stanowiący wsparcie w momentach, gdy z różnorodnych powodów nie możemy dodać opału do kominka czy kotła na paliwa stałe. Kocioł elektryczny działa całkowicie autonomicznie, np. uruchamiając się, gdy rano w kotłowni gaśnie ogień. Jeśli dom zostanie opuszczony, kocioł utrzyma minimalną temperaturę, chroniąc system przed zamarzaniem.

Łatwy montaż i sterowanie pracą kotła

Elektryczne kotły to nowatorskie, łatwe w obsłudze, pewne i proekologiczne rozwiązanie grzewcze. To eleganckie, kompaktowe urządzenia, które można zainstalować w wielu lokalizacjach.

Montaż kotła Vitotron 100 jest korzystny cenowo i eliminuje potrzebę podłączenia do sieci gazowej, budowy kominów czy specjalnych kotłowni oraz magazynowania paliwa. Do jego funkcjonowania potrzebne jest jedynie podłączenie do sieci elektrycznej. 

Wysoki standard komfortu termicznego oraz bezproblemowa praca urządzenia jest możliwa dzięki funkcjom takim jak sterowanie oparte na warunkach pogodowych (model VMN3). Dzięki efektywności działania na poziomie 99,4% (rzeczywista efektywność), urządzenie to zapewnia oszczędną pracę całego systemu ogrzewania.

Regelung
Kotły elektryrtczne- nowoczesna technologia

Nowoczesne systemy grzewcze

Najnowocześniejsza technologia, potwierdzona jakość, oszczędne i ekonomiczne systemy. Niezawodne systemy grzewcze, rozwiązania dopasowane indywidualnie.

Viessmann logo
Big vitotron img lcd

Dlaczego warto?

Kotły elektryczne są powszechnie uznawane za energooszczędne i ekologiczne, co pomaga obniżyć rachunki za energię i zredukować emisję szkodliwych gazów cieplarnianych. Dodatkowo, są one łatwe w obsłudze i konserwacji, co przekłada się na długą żywotność i bezproblemowe użytkowanie.

Oto kilka powodów, dla których warto skorzystać z pompy ciepła:

Realizacje

Zobacz nasze realizacje

Skontaktuj się i uzyskaj darmowy audyt

Kotły Indukcyjne/Elektryczne/Soniczne